Zumba

Zumba

Zumba , Kumbiya, Hip-hop, Samba, Salsa, Merenge, Mambo, Savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “Squat” ve “Lunge” egzersizlerine de yer verilen eğlenerek dans ederek bolca kalori yakacağınız bir derstir.

Formda kalacak ve kilo vereceksiniz.

Zumba dansına herkes kilo vermek için başlıyor desek yalan olmaz. Çünkü zumba egzersiz hareketleri ve dansı harmanlamaktadır. Düzenli olarak zumba yaptığınızda fiziksel olarak dinç görünebilir, form tutabilir, fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve yaşamınızı daha sağlıklı geçirebilirsiniz. Zumbanın avantajları arasında kilo vermenizi hızlandırması en cazip olanlardandır.

Duruş bozukluklarınızı düzeltirsiniz.

Zumbanın yararları arasında fiziksel sağlığınıza olan katkısı yadsınamaz. Zumba fiziksel bir aktivite olduğu için duruş bozukluklarınızı da zamanla giderecektir. Esneme ve germe hareketleri, zıpmala ve jimnastik egzersizleri ile ideal duruşa zumba sayesinde kavuşabilirsiniz.

Dinamik ve enerjik hissedersiniz.

Zumba dansına başlayıp da genç ve dinamik hissetmeyen yoktur herhalde. Zumba ile siz de dinamikleştiğinizi, kıpır kıpır olduğunuzu fark edeceksiniz. Zumbanın faydaları yaşam şeklinizi değiştirecek.

Stresten uzaklaşırsınız.

Zumbanın eğlenceli dünyasına adım attığınız andan itibaren bütün sıkıntılarınızı ve stresinizi unutacaksınız. İş ve okul stresinizi geride bırakarak sadece dans etmeye odaklanacaksınız. Zumbanın avantajları arasında özellikle çalışan kadınların ilgisini bu madde çekecek.

Sosyal yaşamınıza katkı sağlayacak.

Zumba dersleri ile daha sosyal olacak, yeni arkadaşlıklar kuracaksınız. Dans severlerle birlikte keyifli aktivitelere katılacaksınız, dans gecelerinde doyasıya eğleneceksiniz. Zumbanın yararları arasındaki sosyalleşme, özellikle arkadaşlık kurmakta zorlananların işine yarayacak.

Beden gelişimini destekleyecek.

Zumbanın faydaları çocuklar için de var elbette. Özellikle çocuklar için uygun bir dans olan zumba, esneklik, kuvvet, koordinasyon, denge ve çeviklik gibi faydaları ile çocuklarınızın gelişimine de katkı sağlayacak. Bedenlerinin farkında olan ve yaşıtlarına göre daha dinç bir vücuda sahip çocuklar yetiştirecek.

Hastalık riskini azaltır.

Zumba vücudunuza direnç kazandırdığı için hastalıklara yakalanma riskinizi de azaltır. İlerleyen yaşlarda şeker, kalp rahatsızlıklarının görülme olasılığını düşürür ve size sağlıklı bir hayat vaat eder. Zumbanın yararları hastalık seyrine de etki eder.