Spinning Fayladarı!

Spinning Fayladarı!

Spinning Fayladarı!

KALP DAMAR SAĞLIĞI

Spinning, hem form tutmak, hem de performansınızı artırmak hem de kalp damar sağlığı açısından faydalı bir egzersiz türüdür. Spinning egzersizleri sayesinde, kalbiniz güçlenir ve egzersiz performansınız artar. Egzersiz seviyeniz arttıkça, nefes alıp verme kapasitenizi ve dayanıklılığınız fark edilir şekilde gelişir.

Antrenör tavsiyesi: Spinning'e başlamadan 1 ay önce, kardiyo egzersizi yapmanız tavsiye edilir.

ENERJİ

Enerjik bir yapıya mı sahipsiniz? O zaman spinning egzersizini tercih etmelisiniz. Bu egzersiz türü, hem enerji harcamak hem de zihinsel motivasyon açısında idealdir. 

Spinning egzersizleri sırasında, antrenör eşliğinde yüksek motivasyonla çalışabilirsiniz. 25 km yaparak, performansınızı zirveye taşıyabilirsiniz. Spinning aktivitelerinde, hareket veya koordinasyon zorluğu söz konusu değildir... Bacaklarınızı çeviriyorsunuz, hepsi bu!

KİLO VERME

Spinning, kısa sürede kilo vermenize yardımcı olur.  Gerçekleştirilen egzersiz seviyesi ve süresi yüksek oranda kalori harcatır (kilonuza ve seviyenize göre  ortalama 700 kalori). Maksimum kalori yakmak ve kendini iyi hissetmek için bu egzersizi deneyin. Bu antrenman, mutluluk hormonu olan endorfin hormonunun  maksimum seviyede salgılanmasını sağlar. 

VÜCUDU ŞEKİLLENDİRME

Spinning  sadece kilo verdirmekle kalmaz, aynı zamanda eklemleri zorlamaksızın bedenin alt bölümünün, bacakların, kalçaların şekillendirilmesi için de faydalıdır. Egzersiz seviyesi ilerledikçe, kaslarınız güçlenir ve dayanıklılığınız artar. 

Kısacası, spinning yıl boyunca formda ve ince kalmak için denenmesi gereken bir egzersizdir. Stres atmak, enerjiyi dışa vurmak, terlemek ve eğlenmek isteyenler için ideal bir egzersizdir.

Spinning'in etkisini görmek için, haftada en az 2 defa yapmanız, bir dayanıklılık çalışması ve bedenin üst kısmı için genel bir güçlendirme egzersizi ile tamamlamanız gerekir.

domyos.com.tr