En İyi Spor, Arkadaşınla Yaptığın Spordur!

En İyi Spor, Arkadaşınla Yaptığın Spordur!

En İyi Spor, Arkadaşınla Yaptığın Spordur!

Spora devam etmen için en büyük motivasyon kaynağının birlikte antrenman yaptığın arkadaşların olduğunu biliyor musun?

Bildiğin gibi, biz insanlar sosyal varlıklarız… İnsanın genel olarak tek başına değil de topluluk halinde hareket etmeyi tercih ettiği birçok araştırma tarafından kanıtlandı. Sen de sorunlarını kendi başına çözmek yerine birkaç kişiden fikir alarak yoluna devam ettiğinde ya da problemlerini aşmak için çevrenden yardım istediğinde mutlaka kendini daha güvende hissetmiş olmalısın.

Son yıllarda insanların sosyalleşme amacına hizmet eden en büyük sektörlerden biri de spor sektörü. Spor salonları, organizasyonlar ve düzenlenen spor etkinlikleri çok farklı sosyalleşme karakterine ve amacına sahip insanları bir araya getiriyor. Herkes kendi karakterine, ruhuna, kapasitesine ve tutkusuna yakın spor branşını seçiyor; bununla birlikte de, doğal olarak, o branşta beraber antrenman yapabileceği arkadaşlarını… Bu seçiminin senin karakter özelliklerini yansıttığını söylemek de yanlış olmaz.

İnsan en büyük başarılarına, sahip olduğu soyut ve somut motivasyon kaynakları sayesinde ulaşıyor. Spordaki en somut motivasyon kaynağın da beraber antrenman yapmayı seçtiğin arkadaşların olacak.

fitblog.com.tr